Testovací certifikáty slouží pouze k testování technických vlastností certifikátu. Nelze je použít jako náhradu plnohodnotného certifikátu, neboť vzhledem ke způsobu vydávání těchto certifikátů I.CA negarantuje správnost položek v nich uvedených.

Testovací certifikáty nejsou zveřejňovány na seznamu veřejných certifikátů a není pro ně vydána Certifikační politika. I.CA nenese žádnou odpovědnost za případné škody spojené s využíváním tohoto typu certifikátů.

Získání testovacího certifikátu

Pro zajištění funkčnosti testovacího certifikátu je vždy nezbytné nainstalovat příslušný testovací kořenový certifikát. Instalaci všech aktuálních testovacích kořenových certifikátů I.CA provedete spuštěním aplikace I.CA RootMan .

Po odeslání online žádosti je testovací certifikát automaticky vydán a odeslán na e-mail žadatele. Po spuštění generátoru žádosti je nejprve zkontrolováno nastavení vašeho PC a prohlížeče. Dále si vyberte jaký typ certifikátů máte zájem testovat.

Pokud máte problém s online generátory je možné použít offline verzi aplikace I.CA NewCert , takto vygenerovanou žádost odešlete na e-mailovou adresu test@ica.cz.

Níže je možné vygenerovat žádost o testovací kvalifikovaný certifikát. Vyberte typ kvalifikovaného certifikátu, který si přejete testovat a postupujte dle pokynů průvodce.

Testovacie kvalifikovaný certifikát
Testovacie Duál

U vydaných testovacích certifikátov je možné ďalej požiadať o ich zneplatnenie prostredníctvom následujúceho formulára:

Zneplatnenie testovacieho kv. cert.

 

Registračné autority

v

Novinky

16.7.2019 I.CA začala vydávanie certifikátov s využitím kryptografie eliptických kriviek (ECC)
Viac tu
27.3.2019 I.CA sa stala členom OBE QTSP Working Group
Viac tu
12.2.2019 Ukončenie podpory Java v online generátoroch I.CA
Viac tu