Výběr úložiště certifikátu

Kvalifikovaný certifikát pro ePečeť je určen k vyhotovení elektronické pečetě, která je tvořena výlučně automatizovaným způsobem prostřednictvím informačního systému. Použití kvalifikovaného certifikátu pro ePečeť je v souladu s platnou legislativou vázáno na specializované hardwarové zařízení.

 

Vytvoření elektronické žádosti o certifikát 

Pro vytvoření žádosti o certifikát, který bude uložen ve specializovaném hardwarovém zařízení, např. čipové kartě, můžete použít následující webovou službu. Postupujte prosím dle pokynů průvodce.

 
Vytvořit žádost
 


Na základě elektronické žádosti pracoviště registrační autority zajistí vydání příslušného certifikátu.

Dokumenty pro vydání certifikátu

Údaje, které jsou uvedeny v žádosti o certifikát, budou na pracovišti registrační autority ověřeny na základě předložených osobních dokladů.

Základním dokladem je občanský průkaz nebo cestovní pas, dle zvoleného typu certifikátu jsou vyžadovány další doklady a dokumenty .
 

 

Vydání certifikátu registrační autoritou

Před vydáním tohoto certifikátu je vždy nutné předložit dokumenty uvedené výše a elektronickou žádost o certifikát.

 

Pracoviště Registrační autority, které jsou určeny pro získání tohoto certifikátu jsou omezena, na pracoviště v sídle společnosti a dále pracoviště naší partnerské společnosti v Bratislavě. Vydaný certifikát bude odeslán do Vaší e-mailové schránky v okamžiku jeho vystavení. Současně můžete požádat o uložení certifikátu na Váš USB disk nebo čipovou kartu.

 

Instalace certifikátu

Pro instalaci osobního certifikátu do operačního systému Windows, využijte námi zaslaného e-mailu. Dále si jej můžete vyhledat v seznamu veřejných certifikátů  a pro instalaci využít soubor ve formátu DER.

Pro instalaci do jiného operačního systému, nebo speciální aplikace, instalujte dle návodu dodaného k danému produktu.


 Registrační autority

v

Novinky

12. 8. 2019 Vydáváme certifikáty ve Švédsku
Více zde
16. 7. 2019 I.CA zahájila vydávání certifikátů s využitím kryptografie eliptických křivek (ECC)
Více zde
1. 7. 2019 První milion vytvořených kvalifikovaných pečetí na dálku
Více zde