Skip Navigation Links > Produkty a služby > Komerční certifikáty > Systémový certifikát > Získání systémového certifikátu


 

Výběr úložiště certifikátu

Systémový certifikát je obvykle využíván pro automatizované systémy, kde je nežádoucí uložení certifikátu na čipové technologii (varianta Comfort) z důvodu zadávání PINu při každém použití, a proto se s použitím systémového certifikátu obvykle počítá ve vazbě na specializované hardwarové zařízení.

 

Pokud je certifikát uložen na pevném disku PC, doporučujeme provést zálohu soukromého klíče .

V případě, že i přes výše uvedené upozornění máte zájem o uložení certifikátu na čipovou kartu (nebo USB token), je možné ji objednat zde  , nebo získat na pracovišti registrační autority v sídle společnosti.

 

 

Vytvoření elektronické žádosti o certifikát

Pro vytvoření žádosti o certifikát můžete použít následující aplikaci. Postupujte prosím dle pokynů průvodce.
Vytvořit žádost STANDARD
 
Vytvořit žádost COMFORT
 

Pokud jste již žádost o certifikát vytvořili pomocí prostředků Vašeho serveru* ve formátu PEM (PKCS#10), je možné ji vložit do připraveného okna online formuláře.

Vytvořit žádost (formát PEM)

S vytvořenou žádostí uloženou na přenosném médiu, popř. s šestimístným číselným kódem k uložené žádosti na serveru I.CA, se prosím dostavte na pracoviště registrační autority, kde Vám bude vydán certifikát.

Dokumenty pro vydání certifikátu

Údaje, které jsou uvedeny v žádosti o certifikát, budou na pracovišti registrační autority ověřeny na základě předložených osobních dokladů.

Základním dokladem je občanský průkaz nebo cestovní pas, dle zvoleného typu certifikátu jsou vyžadovány další doklady a dokumenty .
 

 

Návštěva registrační autority

Při vydání prvotního certifikátu je nutná osobní návštěva registrační autority. Zde budete pro vydání certifikátu potřebovat dokumenty uvedené výše a elektronickou žádost o certifikát.

 

Vyhledání nejbližšího pracoviště registrační autority .

Vydaný certifikát bude odeslán do Vaší e-mailové schránky v okamžiku jeho vystavení. Současně můžete požádat o uložení certifikátu na Váš USB disk nebo čipovou kartu.

 

Instalace certifikátu

Pro instalaci osobního certifikátu do operačního systému Windows, využijte námi zaslaného e-mailu. Dále si jej můžete vyhledat v seznamu veřejných certifikátů  a pro instalaci využít soubor ve formátu DER.

Pro instalaci do jiného operačního systému, nebo speciální aplikace, instalujte dle návodu dodaného k danému produktu.


* Postup vytvoření žádosti pro některé WWW servery naleznete zde .
 

Registrační autority

v

Novinky

6. 6. 2019 Odborná konference I.CA "Implementace PKI v praxi VII."
Více zde
29. 5. 2019 Testovací certifikáty pro PSD2 podle ETSI TS-119495 v1.3.1
Více zde
14. 5. 2019 I.CA realizovala projekt NCA pro Správu základních registrů
Více zde