Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > Produkty > Čipové karty > čipová karta Starcos plug - in

Čipové karty Starcos plug-in


Čipové karty mají významné uplatnění jako bezpečná zařízení (kvalifikovaný prostředek) pro vytváření elektronického podpisu (QESCD). Pro vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu je jejich využití vyžadováno legislativou EU.

I.CA nabízí certifikované řešení, které tvoří čipová karta řady Starcos společnosti Giesecke&Devrient a aplikace I.CA SecureStore, která uživateli poskytuje všechny funkce potřebné pro její správu.

Karta je zabezpečena PIN a PUK. Citlivé operace na kartě je možné vždy realizovat pouze po zadání PIN jehož délka je 6 – 8 míst. PUK lze využít v případě zablokování karty pro získání dalších pokusů pro zadaní PIN. Při dodávce je pak možné vybrat si ze dvou možných nastavení PIN a PUK:

  • PIN a PUK je generován při personalizaci a je umístěn do tzv. PIN obálky,
  • karta není po personalizaci vybavena PIN a PUK a klient je při prvním použití karty požádán o zadání PIN a PUK.

Čipovou kartu je možno svázat s konkrétním řešením nebo aplikací a klientem. Na kartě je prostor pro zadání informací o majiteli karty apod.

Karta umožňuje zvolit podporované (důvěryhodné) Certifikační autority, jejichž klientské certifikáty může klient využívat (standardně certifikáty I.CA). Jiné klientské certifikáty pak není možné na kartu umístit, čímž se významně omezuje možnost použití karty k nepovoleným operacím.

Na kartě je k dispozici také volný prostor, který je určen pro umístění libovolných dat, které chce klient na kartě uložit a dále používat.

Čipová karta s výřezem ve velikosti ID-O je určena pro použití do specializovaných USB tokenů. Jeho výhodou jsou malé rozměry a také to, že se zasunuje přímo do USB portu vašeho PC.


Registrační autority

v

 
separator
separator