Kvalifikovaný certifikát pro autentizaci internetových stránek
I.CA rozšířila nabídku kvalifikovaných certifikátů dle nařízení EU 910/2014 eIDAS o kvalifikované certifikáty pro autentizaci internetových stránek (QWAC – qualified certificate for website authentication).
Kvalifikovaný certifikát pro autentizaci internetových stránek – SSL typu Extended Validation (SSL EV)
Vydávané kvalifikované certifikáty jsou určeny pro autentizaci internetových stránek a zabezpečení přenášených dat prostřednictvím šifrovacího protokolu SSL/TSL fungujícího na principu asymetrické kryptografie. Certifikáty jsou, v souladu s požadavky standardu ETSI EN 319 411-2, typu "Extended Validation", tj. jedná se o politiku EVCP dle standardu ETSI EN 319 411-1 a splňují požadavky dokumentu "CA/Browser Forum - Guidelines for Issuance and Management of Extended Validation Certificates".
Kvalifikované certifikáty pro autentizaci internetových stránek jsou určeny pro zabezpečení webů s nejvyšším stupněm důvěryhodnosti. Zajišťují důvěryhodnost webových stránek organizace pro jejich potenciální návštěvníky a představují významný bezpečnostní atribut.
Kvalifikované certifikáty pro autentizaci internetových stránek zajišťuje:
- Zabezpečení webové stránky – zelený adresní řádek v prohlížeči, který svazuje organizaci s její doménou.
- Ověření organizace, na kterou byl certifikát vydán – informace je zobrazena přímo v adresném řádku u webového prohlížeče.
- Dodatečné informace o organizaci a certifikační autoritě, která certifikát vydala – informace jsou zobrazeny v detailech o certifikátu.
- Ověření až do 10 domén.
Certifikát lze vydat organizační složce státu nebo právnické osobě, která splní alespoň jeden z následujících požadavků:
- podle záznamů v obchodním rejstříku nebo záznamů registrační agentury existuje již nejméně tři roky,
- předloží potvrzení od finanční instituce spadající pod dozor národní banky, že u ní má vedený běžný účet (aktivní, neblokovaný),
- údaje o ní lze ověřit ve veřejně dostupném aktuálním rejstříku QTIS (informace o daňových subjektech) nebo QIIS (všeobecně uznávaný nezávislý rejstřík).
Pokud jsou splněny uvedené požadavky, následuje uzavření smluvního vztahu s I.CA. Po uzavření smlouvy s I.CA získáte generátor pro možnost vytvoření žádosti o certifikát.
Podmínky pro ověření žádosti o certifikát naleznete zde
.