Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > Produkty > Čipové karty > Čipová karta Starcos

Čipové karty Starcos


Čipové karty mají významné uplatnění jako bezpečná zařízení (kvalifikovaný prostředek) pro vytváření elektronického podpisu (QESCD). Pro vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu je jejich využití vyžadováno legislativou EU.

I.CA nabízí certifikované řešení, které tvoří čipová karta řady Starcos společnosti Giesecke&Devrient a aplikace I.CA SecureStore, která uživateli poskytuje všechny funkce potřebné pro její správu.

Bezpečnostně citlivé operace je na kartě možné vždy realizovat pouze po zadání PIN jehož délka je 4 – 8 míst. Kartu je dále možné v případě zapomenutí PIN odblokovat pomocí PUK. Při dodávce je pak možné vybrat si ze dvou možných nastavení PIN a PUK:

  • PIN a PUK je generován při personalizaci a je umístěn do tzv. PIN obálky,
  • karta není po personalizaci vybavena PIN a PUK a klient je při prvním použití karty požádán o zadání PIN a PUK.

Čipovou kartu je možno svázat s konkrétním řešením nebo aplikací a klientem. Na kartě je prostor pro zadání informací o majiteli karty apod.

Karta umožňuje zvolit podporované (důvěryhodné) Certifikační autority, jejichž klientské certifikáty může klient využívat (standardně certifikáty I.CA). Jiné klientské certifikáty pak není možné na kartu umístit, čímž se významně omezuje možnost použití karty k nepovoleným operacím.

Na kartě je k dispozici také volný prostor, který je určen pro umístění libovolných dat, které chce klient na kartě uložit a dále používat.

Čipová karta ve standardní velikosti je určena pro použití se čtečkou čipových karet.

Čipovou kartu je možné opatřit libovolným potiskem dle přání klienta. Dále je možné doplnit identifikační údaje vlastníka karty a foto.

Registrační autority

v

 
separator
separator