Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > O nás > Novinky

Novinky


10. 6. 2020

Certifikace čipových karet a jejich funkce

...


Čipové karty, které se používají jako bezpečný prostředek pro vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu (QESCD) se odlišují od ostatních řešení tím, že podléhají certifikaci speciálními laboratořemi.

Tato certifikace je vždy časově omezená s ohledem na vývoj kryptografických algoritmů a obecně technologie PKI (Public Key Infrastructure) jako takové.

I.CA poskytuje svým klientům čipové karty výrobce Giesecke&Devrient, vývojové řady Starcos:

  • Starcos 3.0 – certifikace platná do 7.8.2021
  • Starcos 3.5 – certifikace platná do 31.12.2023
  • Starcos 3.7 – certifikace platná do 31.12.2027

Pokud používáte výše uvedené čipové karty, bude je možné využívat na vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu pouze do data nebo od data uvedeného výše.

Povinností poskytovatele důvěryhodných služeb je vydat kvalifikovaný certifikát s označením bezpečného prostředku pouze v případě, že je platnost certifikace příslušného prostředku delší než očekávaná platnost vydávaného certifikátu. Z tohoto důvodu I.CA ukončí vydávání kvalifikovaných certifikátů na čipovou kartu Starcos 3.0 dne 7.8. 2020.

Předčasná obnova kvalifikovaného certifikátu na Starcos 3.0

Pokud máte zájem plnohodnotně využít čipovou kartu Starcos 3.0 ještě s ročním kvalifikovaným certifikátem, je nutné si jej předčasně obnovit do tohoto data za zvýhodněných cenových podmínek. Nutnost výměny karty se tak oddálí na rok 2021. Následně bude nutné si pořídit novou čipovou kartu.

Standardní obnova kvalifikovaného certifikátu na Starcos 3.0

Pokud nemáte zájem využít možnosti předčasné obnovy kvalifikovaného certifikátu do 7.8.2020, bude nutné si před vydáním následného certifikátu zajistit novou čipovou kartu, na kterou v pravidelném termínu svůj kvalifikovaný certifikát obnovíte.

Vydání následného certifikátu na novou čipovou kartu Starcos 3.7 k certifikátu z karty Starcos 3.0

Postup pro vytvoření žádosti o následný certifikát na novou čipovou kartu Starcos 3.7 naleznete zde .


Pokud používáte čipovou kartu Starcos 3.0 ve spojení s komerčními certifikáty I.CA, bude možné vydání následného komerčního certifikátu bez omezení.

V případě dotazů, kontaktujte podpora@ica.cz nebo svého odpovědného zástupce na straně I.CA.


Registrační autority

v

 
separator
separator