Skip Navigation Links > O nás > Publikujeme


Autorská a spoluautorská tvorba, články zveřejněné v odborných médiích …

 

Smart revoluce

První certifikační autorita, a.s., byla jedním z partnerů při tvorbě knihy o životě v budoucnosti – „SMART REVOLUCE - revoluce přichází právě teď“.  Kniha vznikla pod taktovkou Karla Mikety a dalších autorů - vizionářů z oblasti architektury, řešení energií, komunikace či dopravy. V knize se autor snaží přiblížit tomu, jak by mohl vypadat svět budoucnosti. Naše společnost se připojila k tomuto projektu s řešením otázky bezpečnost informací, obrana před kyber zločinem, jelikož právě budoucnost je o sdílení dat, bezdrátových technologiích a snaze o pohodlná řešení, ovládaná mobilními aplikacemi.

Kniha přináší čtenářům informace, co jsou to smart technologie, jak budeme žít v následujících letech, představuje 66 zázraků moderních technologií, které jsou zasazeny do čtivého příběhu jednoho dne, stráveného ve městě budoucnosti - SynopCity.

Krátký šot ze křtů knihy připravila i TV Praha .

Elektronický podpis v praxi

Lenka Capoušková

„Mediaplanet“ je společnost, která spolupracuje s předními deníky, webovými servery, asociacemi, známými osobnostmi, experty a novináři. Tituly, které společnost Mediaplanet vydává jako komerčních přílohu Lidových novin, se tak stávají rychlým a praktickým zdrojem informací v jednoduché čtivé formě.

Článek „Elektronický podpis v praxi“ je možné stáhnout zde .

Jak na internet

CZ.NIC

Česká televize pravidelně vysílá seriál Jak na internet, který je jedním z osvětových projektů sdružení CZ.NIC. Cílem tohoto projektu je přiblížit internet s jeho možnostmi, klady, ale také zápory co nejširší skupině občanů. Ve 34. díle bylo odvysíláno poučné video o využití elektronického podpisu. 

Video můžete shlédnout zde

Videocast Appliště.cz

Martin Doubek

Pravidelně vycházející VideoCast Appliště informuje o novinkách a aplikacích v komunitě Apple uživatelů. Každých 14 dní se tak můžete setkat se zajímavými hosty, kteří mají k jablečné platformě vřelý vztah a jsou pevnou součástí Apple komunity. Ve 40. díle videocastu byl hostem jeden z našich zaměstnanců, Martin Doubek, který pohovořil o odborných tématech týkajících se firmy Apple a také představil jednu z našich připravovaných aplikací.

Tento a další díly videocastu můžete zhlédnout zde

Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS

Alena Kabelová, Libor Dostálek

Chcete si konečně udělat jasno a pořádek ve všech důležitých síťových protokolech? Poznejte, jak počítače komunikují na té nejnižší úrovni – od fyzické vrstvy drátů a konektorů přes směrování až k aplikovaným protokolům a zabezpečení.

Výukovou i referenční příručku od odborníků ocení nejen ostřílení síťoví administrátoři, ale také začátečníci, kteří by rádi pochopili základní filozofii protokolů TCP/IP a systému DNS.

Elektronický podpis a jeho aplikace v praxi

Petr Budiš

Praktická příručka pro všechny příznivce elektronických dokumentů. Kniha Elektronický podpis a jeho aplikace v praxi uvádí čtenáře do základní problematiky elektronického podepisování a provádí je podrobně procesem zřízení elektronického podpisu. Nechybí v ní ani vysvětlení základních souvisejících pojmů.

Součástí této praktické příručky jsou kromě aplikace elektronických podpisů v praxi také problémy s jejich používáním či archivací a užitečné tipy. Navíc je zařazen také výklad české legislativy a její srovnání s legislativou evropskou.

Marketing a nová ekonomika

Štědroň, Budiš, Štědroň jr.

Autoři se zabývají marketingem v postkotlerovském období a doplňují vybrané oblasti marketingových činností o specifika, jež souvisí s nástupem nové ekonomiky. Poukazují na skutečnost, že klasický pojmový aparát je s určitými modifikacemi aplikovatelný i pro novou ekonomiku, která se vyznačuje extrémní dynamikou a částečně pyramidálním charakterem.

Publikace je rozdělena celkem do sedmi kapitol (Systémové aspekty nové ekonomiky, Internet a megaintegrace, Nové příležitosti pro marketing, Využití Internetu v marketingu, Elektronická komunikace a e-Government, Ochrana osobních údajů – nový segment trhu, Manažeři nové ekonomiky).

Datové schránky

Petr Budiš, Iva Hřebíková

Kniha se věnuje zřizování datových schránek, jejich napojení na další informační systémy, bezpečnosti datových zpráv i dalšímu nakládání s nimi, včetně institutu autorizované konverze dokumentů. Součástí publikace jsou praktické návody popisující podání žádosti o zřízení datové schránky, přihlášení do datové schránky a příjem a odesílání dokumentů.

Samostatnou část knihy Datové schránky tvoří stanoviska k nejčastějším dotazům z oblasti užívání datových schránek a nakládání s dokumenty doručovanými jejich prostřednictvím. Přílohovou část tvoří úplné znění zákona č. 300/2008 Sb. a vyhlášek č. 193/2009 Sb. a č. 194/2009 Sb.

Bezpečná archivace elektronických dokumentů 

Roman Kučera

„Obchod & Finance“ je časopis pro podnikatele a manažery. V časopisu Obchod & Finance pravidelně najdete aktuální články, rozhovory a reportáže z nejrůznějších oblastí podnikání a tipy informující o nových směrech podnikání.
Článek „Bezpečná archivace elektronických dokumentů“ poukazuje na důvěryhodné uložení elektronických dokumentů bez narušení jejich integrity, časového určení a neodmítnutelnosti odpovědnosti. Představuje produkty pro krátkodobou, střednědobou i dlouhodobou archivaci dokumentů. Celý článek je možné stáhnout zde

Portál datových schránek – co přinesou poslední legislativní změny 

Dagmar Bosáková

Odborný měsíčník „Daně a právo v praxi“ čtenáře pravidelně informuje o všech změnách a aktuálních tématech v daňové problematice a souvisejících oblastech.
Tento článek přináší informace týkající se posledních legislativních změn, které dopadají na Portál datových schránek.  Celý článek je možné stáhnout zde .

Biometrický podpis - mýty a fakta

Jaroslav Tománek 

Posláním čtvrtletníku „DSM-data security management“ je přinášet čtenářům aktuální přehled informací a vývojových trendů v oblasti informační bezpečnosti a ochrany dat.

Tento článek se zabývá posouzením technologie dynamického biometrického podpisu z pohledu požadavků zákona o elektronickém podpisu. Upozorňuje také na některé dosud nevyřešené nedostatky a navrhuje vhodnější formy využití. Celý článek je možné stáhnout zde

 

Registrační autority

v

Novinky

14. 5. 2019 I.CA realizovala projekt NCA pro Správu základních registrů
Více zde
25. 4. 2019 Konference eIdentita
Více zde
27. 3. 2019 I.CA se stala členem OBE QTSP Working Group
Více zde